خورشید و برق عامل حرکت خودروی جدید هلندی‌ها

مجموعه: اخبار داغ, خودرو تعداد بازدید: 333
سلول‌های خورشیدی یک گزینه مناسب و قابل اطمینان برای رانندگان محسوب می‌شوند تا آنها را به منابع شارژ الکتریک در مسیر برسانند.

یک استارت آپ نه چندان معروف هلندی، که لایت‌بر نامیده می‌شود اخیرا از یک خودروی الکتریکی با منبع قدرت خورشیدی رونمایی کرده که می‌تواند مسافتی حدود ۸۰۰ کیلومتر را طی کرده و با قابلیت محرک چهار چرخش از زمین‌های سخت بگذرد.

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی, خودروی جدید هلندی‌ها

 

به گزارش عصر ایران به نقل از “اینهبیتت”، این خودرو می‌تواند به لطف پنل‌های خورشیدی خود ماه‌ها بدون شارژ مجدد به مسیر خود ادامه دهد.

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی, خودروی جدید هلندی‌ها

 

مدیر عامل شرکت لایت‌یر در خصوص محصول جدید این شرکت گفت: این خودرو یکی از بهترین هاا برای ترکیب انرژی خورشیدی و الکتریکی است و به عنوان یک قدم انقلابی به حرکت الکتریکی می‌تواند نگاه بسیاری از مردم و سازندگان را به این سبک از خودروها تغییر دهد. این اولین خودرویی است که می‌تواند داستان‌های علمی- تخیلی را به واقعیت تبدیل کند. خودرویی که تنها از نیروی خورشید استفاده می‌کند.

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی, خودروی جدید هلندی‌ها

 

این خودرو مسافتی نزدیک به۸۰۰ کیلومتر را تنها با یک بار شارژ طی می‌کند. پیش از این خودروسازان دیگری مانند تویوتا، سلول‌های خورشیدی را روی سقف برخی از کانسپت‌های خود نسب کرده ‌بودند، اما هیچ‌ کدام از این خودروها توان تولید و قدرتی معادل این محصول جدید لایت‌یر را نداشته و نمی‌توانند چنین مسافتی را با یک بار شارژ طی کنند.

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه ته چین سبزی پلو با رول ماهی و کوکو سبزی ( فیلم )

 

سلول های خورشیدی روی سقف در طول روز انرژی کافی را در این خصوص جذب کرده که برای شارژ مجدد باتری‌ها کافی هستند.

 

 اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی, خودروی جدید هلندی‌ها

 

در آب و هوای آفتابی این خودرو می‌توانند برای ماه‌ها و بدون شارژ به حرکت خود ادامه دهد، اما اگر سفر شما بیش از این مدت زمان بر باشد، شما می توانید با توقف در محل شارژ مخصوص از سوکت‌ها قدرت استاندارد بهره ببرد.

 

از آنجا که زیرساخت‌های شارژ هنوز به اندازه کافی وجود ندارند، سلول‌های خورشیدی یک گزینه مناسب و قابل اطمینان برای رانندگان محسوب می‌شوند تا آنها را به منابع شارژ الکتریک در مسیر برسانند.

 

به گفته رئیس شرکت لایت‌یر استفاده از ترکیب خورشید و برق اولین قدم برای ساخت خودروهای الکتریکی است تا در دسترس همگان قرار گیرد. لایت‌یر در سال ۲۰۱۸ از این خودرو رونمایی رسمی خواهد کرد و انتظار داریم انواعی از آن را در در سال ۲۰۱۹ در خیابان‌های آمریکا و اروپا ببینیم.

منبع : بیتوته

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “ خورشید و برق عامل حرکت خودروی جدید هلندی‌ها”

قالب تفریحی