چگونه صبح مغز را تقویت کنیم

مجموعه: سلامت تعداد بازدید: 324

حداقل ۵ دقیقه ورزش کنیم

چگونه صبح مغز را تقویت کنیم
ورزش فواید زیادی بر سلامتی دارد، مساله‌ای که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد، تاثیر ورزش بر کارایی مغز است.

انجام ورزش به معنای داشتن شرایط فیزیکی مناسب، قلبی سالم و ماهیچه‌هایی قوی است. آنچه که اطلاعات کمتری درباره آن داریم، تاثیر ورزش در رساندن هوای تازه به پرده مغز است. علاوه بر احساس شادابی که ورزش ایجاد می‌کند، اتفاقات شیمیایی نیز در بدن صورت می‌گیرد. بالا بردن حافظه و هوش ، جلوگیری از افسردگی و استرس از تاثیرات ورزش است، ورزش استعدادهای نهفته را بیدار می‌کند و برای روح بسیار مفید است. این تاثیرات شما را وادار می‌کنند تا ورزش کنید!

اگر تصمیم دارید توانایی‌های مغزی و کارایی شناختی خود را بالا ببرید خود را برای ورزش کردن آماده کنید.

۵ دقیقه کتاب بخوانیم

کتاب خواندن برای رشد مغز

مطالعات علمی نشان داده‌اند محرک‌های ذهنی در حین مطالعه فعال می‌شوند و می‌توانند پیشرفت کنند. از آلزایمر جلوگیری می‌شود و زوال عقل را به تاخیر می‌اندازد. مغز هم مانند بدن نیاز به ورزش کردن و فعالیت دارد تا بتواند در سالیان پیری به خوبی کارکرد خود را حفظ نماید. از این روی است که توصیه شده تا می‌توان باید مطالعه کرد و مرتب این کار را انجام داد. مطالعه کردن کارکردی مشابه با شطرنج بازی کردن و یا حل یک پازل دارد.

همچنین بخوانید:  اشتباهاتی که هنگام لاک زدن مرتکب می شویم

زمانی را به بازی فکری اختصاص دهیم

تاثیر بازی فکری بر مغز

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که بازی های فکری می تواند سرعت از بین رفتن طبیعی مغز را که در اثر بالا رفتن سن رخ می دهد، کاهش دهد یا حتی بخشی از قدرت مغز را به حال اولیه باز گرداند.

مدیر یک مرکز ویژه طراحی باز های فکری می گوید، از اینکه می شود با برخی مداخله های ساده، مغز را بزرگتر، قوی تر و هوشیارتر کرد، بسیار شگفت زده شده است.این مداخله ها شامل ورزش های فیزیکی و فکری هستند.

با آرامش صبحانه بخوریم

تاثیر صبحانه خوردن بر مغز

افرادی که صبحانه را باآرامش میل میکنند باعث میشوند که مغزشان روند بهتری را در روز طی کند.كساني كه صبحانه مناسب و سالم و حاوي غلات كامل مي‌خورند تقريباً در همه روز قند خونشان در حد طبيعي باقي مي‌ماند.
صبحانه مهم‌ترين وعده غذايي به حساب مي‌آيد و كساني كه اين وعده غذايي را در برنامه روزانه خود مي‌گنجانند، از سلامت بيشتري در طول زندگي خود برخودارند.

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه صبح مغز را تقویت کنیم”

قالب تفریحی