نمایش اتوبوس‌ برقی هیوندا (+عکس)

مجموعه: خودرو تعداد بازدید: 331
به دلیل استفاده از فناوری‌های بالا باتری‌‌های کنونی خودرو در کمتر از یک ساعت شارژ خواهند شد.

هیوندایی اخیرا از دومین تلاش خود برای خلق اتوبوس های الکتریکی در خیابان‌های کره در نمایشگاه اتوبوس‌ها و کامیون‌های هیوندایی رونمایی کرده است.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از “کاراسکوپ”، این اتوبوس برقی برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ در معرض نمایش قرار گرفت، اما به دلیل هزینه‌های بسیار سنگین در ساخت باتری در آن زمان، هرگز وارد خطوط تولید نشد. اینک و ۷ سال پس از آن به دلیل توسعه فناوری‌های ویژه در ساخت باتری ها هیوندایی پروژه تولید این خودرو را دوباره آغاز کرده و اصرار دارد که این مدل باید مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

نمایش اتوبوس‌های برقی هیوندایی

در بخش زیرین و برونی این اتوبوس کره‌ای که “الک سیتی” نام دارد، باتری‌های لیتیومی- پلیمیری با ظرفیت ۲۵۶ کیلووات بر ساعت وجود دارد که یک بار شارژ آن باعث حرکت خودرو در مسافت ۲۹۰ کیلومتر خواهد شد. این مسافت حدود ۹۶ کیلومتر بیشتر از مدل های الکتریکی ایونیک است.

 

به دلیل استفاده از فناوری‌های بالا باتری‌‌های کنونی خودرو در کمتر از یک ساعت شارژ خواهند شد.

همچنین بخوانید:  کابین زیبا و متفاوت پورشه 918 اسپایدر 2015

 

این خودروسازی در بیانیه‌ای اعلام کرده که این اتوبوس‌های برقی نگاه این کمپانی به آینده خودروسازی را رقم می‌زنند و می‌توانند گام پیشین هیوندایی موتور به برنامه‌های تجاری آتی در این شرکت باشند.

 

این اتوبوس همچنین به فناوری‌های ایمنی جهت شناسایی عابرین پیاده و هشدار به سرنشینان مجهز شده است. دوربین‌های متعدد نیز زوایای کور در حرکترا به راننده نشان می‌دهند.

منبع:بیتوته

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “نمایش اتوبوس‌ برقی هیوندا (+عکس)”

قالب تفریحی