موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اصلاح شد

مجموعه: اخبار داغ تعداد بازدید: 307

نمایندگان با اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران موافقت کردند.

موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اصلاح شدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان نمایندگان در جلسه علنی امروز در جریان بررسی موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، تصویب کردند که در جزء دوم بند الف ماده ۲۸ کلمه (ایران) پس از عبارت «هیأت رئیسه اتاق اصناف» اضافه می‌شود.

به موجب جزء دوم بند الف بعد از عبارت «رئیس سازمان نظام پزشکی ایران» عبارت «رئیس سازمان نظام مهندسی کشور و اعضای هیأت مدیره اتحادیه‌های صنفی و هیأت رئیسه اتاق اصناف، مدیران کل و سرپرستان ادارات کل ستادی مجلس شورای اسلامی» اضافه می‌شود.

همچنین نمایندگان تبصره ۳ ماده ۶۱ قانون مذکور را حذف کردند.

به موجب تبصره۳ ماده ۶۱ آرای صادره از مراجع صالح قضایی در اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی در خصوص رسیدگی به شکواییه داوطلبان بعد از تأیید صحت انتخابات و اعلام نتیجه منطبق بر مواد ۵۵و۵۶ این قانون، تأثیری در فرآیند و نتیجه انتخابات ندارد که نمایندگان آن را حذف کردند.

در ادامه بررسی این طرح، نمایندگان ماده ۳ و ۴ قانون الحاق موادی به قانون انتخاب شوراهای اسلامی کشور و قانون تفسیر انتخابات شورای اسلامی کشور را حذف کردند.

همچنین بخوانید:  لزوم ایجاد شفافیت هر چه بیشتر در صنعت بیمه

منبع : yjc.ir

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران اصلاح شد”

قالب تفریحی