فوتبال جهان در انحصار مافیای مرد ایتالیایی

مجموعه: اخبار داغ تعداد بازدید: 255

مدیربرنامه مشهور ایتالیایی در این روزها فوتبال جهان را به انحصار خودش در آورده است.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،نقل و انتقال فوتبال اروپا به روزهای اوج خودش رسیده است و هر روز خبری جدید از انتقال بازیکنان به تیم های دیگر می شنویم. اما این روزها نام یک نفر بیش از بقیه شنیده می شود . فردی که نه بازیکن است ، نه مربی و نه حتی مدیر و مالک باشگاه اما بیشتر بازیکنان بزرگ دنیا گوش به فرمان او هستد.

مینو رایولا ایجنت فوتبال که به همراه خورخه مندس ، بزرگترین و معروفترین مدیربرنامه فوتبال محسوب می شود و این روزها سر و صدای زیادی در فوتبال ایجاد کرده است.

فوتبال جهان در انحصار مافیای مرد ایتالیایی

این ایجنت ایتالیایی سال گذشته با انتقال موکلش پل پوگبا از یوونتوس به منچستریونایتد با مبلغ ۱۰۵ میلیون یورو بزرگ ترین نقل و انتقال تاریخ فوتبال را رقم زد.انتقالی که سر صدای زیادی کرد و حتی گفته می شود رایولا برای این انتقال از ۲ باشگاه منچستر و یوونتوس مبالغی غیر قانونی دریافت کرده است.این ایجنت امسال نیز حواشی زیادی ایجاد کرد او ابتدا با تمدید قرارداد دوناروما سنگربان جوان میلان با این باشگاه بزرگ اروپایی مخالفت کرد اما در نهایت حریف خانواده این دروازه بان و هواداران میلان نشد.

این اتفاق باعث شد تا تیر پیکان انتقادات به سوی او روانه شود و همه از مافیایی که در فوتبال او ایجاد کرده است انتقاد کنند.

رایولا ۴۸ ساله و اهل کشور ایتالیا است او در زمان کودکی همراه با پدر و مادرش به هلند مهاجرت کرد و در این کشور بزرگ شد، او ابتدا در رستوران ایتالیایی خانواده‌اش که ناپولی نام داشت کار می‌کرد و در مدرسه حقوق نیز ثبت نام کرد. او درسال ۱۹۸۷ شرکت خود را تاسیس کرد او علاوه بر تجارت در سن ۲۲ سالگی عضو هیئت مدیره یک باشگاه محلی هلندی به نام هارلم شد اما خیلی زود استعفاء داد.

بعد از یک دوره کوتاه حضور در فوتبال به عنوان بازیکن و مدیر، او همچنان در دنیای فوتبال باقی ماند اما این بار به عنوان یک مدیر برنامه فوتبال.

رایولا در یک شرکت انتقال بازیکن کارش را شروع کرد و چند بازیکن هلندی را به باشگاه‌های ایتالیایی انتقال داد از جمله انتقال برایان روی در سال ۱۹۹۲ به فوجیا و همچنین انتقال دنیس برکمپ در سال ۱۹۹۳ به اینتر میلان، او پس از مدتی این شرکت را رها کرد و تصمیم گرفت خودش به طور مستقل این کار را انجام دهد.

همچنین بخوانید:  محمود جهان خواننده محبوب بوشهری درگذشت + عکس

اولین انتقال مستقل بزرگ رایولا انتقال پاول ندود از اسپارتاپراگ به لاتزیو در سال ۱۹۹۶ بود که بعد از عملکرد خوب ندود همراه با جمهوری چک در مسابقات یورو ۱۹۹۶ اتفاق افتاد، او کم کم صاحب شهرت شد و چند ستاره جوان از جمله ایبراهیموویچ و مکسول را به آژاکس برد.

فوتبال جهان در انحصار مافیای مرد ایتالیایی

بعد از موفقیت‌های رایولا در نقل و انتقال بازیکن، فوتبالیست‌های بیشتری او را به عنوان مدیر برنامه‌های خود انتخاب کردند و او به بزرگترین ایجنت فوتبال تبدیل شد.

علاوه بر دوناروما انتقال لوکاکو به منچستریونایتد از جمله حواشی چند روز اخیر رایولا بوده است.در حالی که روملو لوکاکو حضورش در چلسی قطعی به نظر می رسید اما این ایجنت ایتالیایی کار کشته او را با همان مبلغ ۷۵ میلیون یورویی به اولدترافورد فرستاد تا دستمزدی که نصیبش می شود بیشتر شود.

به جز پوگبا و لوکاکو انتقال ۶۳ میلیون پوندی کاوانی از ناپولی به پاری سن ‍ژرمن و ۴۶ میلیون یورویی زلاتان از اینتر میلان به بارسلونا و انتقال ۴۱ میلیون یورویی ندود از لاتزیو به یوونتوس گرانترین نقل و انتقالاتی است که رایولا انجام داده است،

او اکنون مدیر برنامه‌های بازیکنان بزرگی از جمله: ابراهیموویچ، پوگبا، بالوتلی، دوناروما، ندود، همشیک، فن بومل، مکسول، میختاریان، متویدی، فن درویل و لوکاکو است و در گذشته نیز مدیر برنامه‌های بازیکنان بزرگی مثل برکمپ و روبینیو بوده است.

رایولا شخصیت منحصر به فردی دارد و به ۸ زبان دنیا مسلط است، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی، آلمانی ،هلندی، انگلیسی و البته ناپلی.

 

بسیاری از رسانه های دنیا از قدرتی که رایولا در فوتبال به دست آورده و رفتار مافیا گونه او انتقاد می کنند و می گویند که بازیکنان به مانند برده ای در اختیار او هستند و با این رویه ای که این مرد ایتالیایی در پیش گرفته انتظار می رود در سال های بعدی انتقالات بزرگ تری را از این ایجنت به باشگاه های متمول و غول پیکر اروپایی شاهد باشیم.

منبع : yjc.ir

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “فوتبال جهان در انحصار مافیای مرد ایتالیایی”

قالب تفریحی