رابط کاربری گلکسی نوت ۸ با گلکسی اس ۸ پلاس چه فرقی دارد؟

مجموعه: تکنولوژی تعداد بازدید: 300

رابط کاربری گلکسی نوت ۸ با گلکسی اس ۸ پلاس چه فرقی دارد؟

بیشتر صاحب‌نظران معتقدند گلکسی اس ۸ یکی از بهترین محصولات سامسونگ است. وقتی این گوشی پنج ماه پیش رونمایی شد مشخص شد که سامسونگ در طراحی گوشی یک گام جلوتر رفته است.

اما با رونمایی از گلکسی نوت ۸ پرچم‌دار جدید سامسونگ با گوشی متفاوتی روبه‌رو نخواهید بود. اگر دوربین دوتایی آن را کنار بگذاریم این گوشی بسیار شبیه گلکسی اس ۸ پلاس است. اما رابط کاربری این گوشی واقعا چه تفاوت‌هایی با گلکسی اس ۸ پلاس دارد؟

اپلیکیشن دوربین

تصویر بالا گلکسی نوت ۸ و تصویر پایین گلکسی اس ۸ پلاس را نشان می‌دهد.

مهم‌ترین تغییر در گلکسی نوت ۸ تمام صفحه شدن تصویر در اپ دوربین است. آیکون زرد رنگ کنار تصویر به شما کمک می‌کند تا بتواند به‌سرعت اندازه نسبت تصویر را از ۴:۳ به ۱۸٫۵:۹ تغییر دهید. البته این امکان در اس ۸ هم وجود داشت اما باید از منو تنظیمات دوربین آن را تغییر می‌دادید. یک دکمه هم برای زوم اضافه‌شده. به نظر می‌رسد با دکمه شاتر هم مثل اس ۸ می‌توانید زوم کنی ولی این دکمه جدید روی اپ دوربین به شما کمک می‌کند به‌سرعت زوم اپتیکال و دیجیتال را تغییر دهید.

فوکوس زنده

Live focus یا فوکوس زنده امکان جدیدی است که به نوت ۸ اضافه شده است. این امکان نسبت به فوکوس چهره که در گوشی‌های دودوربینه دیده ایم، پیشرفته‌تر است. شما می‌توانید قبل یا بعد از عکس گرفتن میزان تاری پشت تصویر را تعیین کنید.

همچنین بخوانید:  5 راه گرفتن بکلینک با کیفیت

پنل اج

پنل اج نوت ۸ به شما اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌های جفت شده را در قسمت میانبرها داشته باشید. اس ۸ پلاس با وجود صفحه نمایش بزرگی که دارد نمی‌تواند دو اپ را به‌صورت جفت شده در میانبرهای پنل اج خود جا دهد.

کیبورد پیش‌فرض

تایپ کردن با گلکسی نوت ۸ کمی راحت‌تر شده است. چون شما می‌توانید سمبل‌ها و کاراکترها را با نگه داشتن دکمه مربوط به آن وارد کنید. برای مثال برای @ کافی است دکمه S را کمی نگه دارید. ویرگول هم به دکه کنار فاصله اضافه شده است.

صفحه شماره‌گیری

یک نگاه به صفحه شماره‌گیری گلکسی نوت ۸ نشان می‌دهد که جه تفاوتی با پرچم‌دار قبلی کرده است. در گلکسی نوت ۸ (تصویر سمت چپ)آیکون دسترسی سریع به پیامک را می‌بینیم. این دکمه جایگزین دکمه دسترسی سریع به مکالمه تصویری داشت.

تغییر دیگر اضافه شدن تب مکان‌ها به منو بالای صفحه شماره‌گیری در نوت ۸ است.

به جز این ها تفاوت‌های دیگری هم در رابط کاربری وجود دارد. چند نمونه زیر راببینید و تفاوت های آن را پیدا کنید.

 

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “رابط کاربری گلکسی نوت ۸ با گلکسی اس ۸ پلاس چه فرقی دارد؟”

قالب تفریحی