دولت به منتقدان دلسوز نیاز دارد

مجموعه: اخبار داغ تعداد بازدید: 186

دبیر کل جمعیت رهپویان گفت: دولتمردان باید بدانند کشور به منتقدان دلسوز که در تحقق اهداف دولت کمک می‌کنند نیاز دارد.

دولت علاوه بر چاپلوسان به منتقدان دلسوز نیازدارد/پرویز سروری دبیر کل جمعیت رهپویان در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره شرایط انتقاد و نحوه برخورد دولت با منتقدین اظهارداشت: مردم در مقابل صبر و بردباری سران قدرت در برابر نقد های منتقدین تعلق خاطر بیشتری نسبت به دولت خواهند داشت.

وی افزود: دولتمردان به جای سرکوب منتقدان خود زمینه را برای طرح نقد های سازنده مهیا کنند تا انتقاد از حالت تخریبی خارج و روشی اصلاح گرایانه داشته باشد و درصدد رفع ضعف های دولت استفاده  شود.

سروری تصریح کرد: اگر دولتها به جای صبر و تأمل در برابر نقدها حالت تهاجمی بگیرند و هر انتقادی را مغرضانه و تخریبی بدانند موجب خارج شدن کشور از مسیر رشد و پیشرفت می شود.

دبیر کل جمعیت رهپویان با بیان اینکه دولتمردان باید بدانند که چاپلوسان درباره نحوه عملکرد آنها اطلاعات اشتباهی می‌دهند، ادامه داد: چاپلوسان با چرب زبانی های بی حاصل باعث می‌شوند که مسئولین خطاهای احتمالی خود را ادامه داده و کشور را از مسیر بالندگی خارج کنند.

همچنین بخوانید:  طرز تهیه کلاف مرغ

وی با تاکید بر اینکه دولتمردان باید بدانند کشور علاوه بر چاپلوسان به منتقدان دلسوز که در تحقق اهداف دولت کمک می‌کنند نیاز دارد، ادامه داد: رسانه ها نیز باید در بیان نقد های خود نسبت به دولت آزاد باشند و برای انتقادهای سازنده خود مورد تشویق دولتی ها قرار بگیرند.

سروری ادامه داد: دولتمردان باید بدانند که نبود منتقدان باعث می شود آنها حقایق را نبینند چرا که نقد یک عنصر موثر در اصلاح امور و پیشرفت  کشور است و برای جبران نواقص کارکردی مسئولین تلنگریست.

منبع : yjc.ir

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “دولت به منتقدان دلسوز نیاز دارد”

قالب تفریحی