ترفندهای آشپزی

مجموعه: آشپزی تعداد بازدید: 209

ترفندهای آشپزی

در اینجا تعدادی از ترفندهای آشپزی را مطرح می کنیم که کارهای آشپزخانه را به مراتب راحت تر می‌کنند. شاید تصور کنید فقط یک آشپز حرفه‌ای لازم است ترفندهای آشپزی را بداند اما نکاتی که در اینجا بیان می‌کنیم بسیار ساده هستند و به درد هر کسی می‌خورند.

۱آب گوشت/مرغ/سبزیجات فوری

خیلی از دستورهای غذا به ویژه دستور تهیه سوپ‌ها احتیاج به عصاره یا آب گوشت، مرغ یا سبزیجات دارند و مقدار آنها هم معمولاً بر اساس تعداد پیمانه بیان می‌شود. یک روش آسان و کارآمد برای نگهداری این مواد این است که موقع پخت گوشت، مرغ یا سبزیجات برای تهیه غذاهای دیگر آب آن ها را نگه دارید و داخل یک قالب کاپ کیک بریزید. در هر کاپ ۱ پیمانه از عصاره را بریزید و بعد قالب را در فریزر قرار دهید تا یخ بزند. سپس عصاره یخ زده را از قالب خارج کنید و در کیسه پلاستیکی (زیپ کیپ) بگذارید و تا زمان مصرف در فریزر نگهداری کنید. به این ترتیب هم همیشه در آشپزخانه عصاره آماده دارید و هم خیلی راحت به تعداد پیمانه مورد نیاز از آن برمی‌دارید.

آب گوشت و مرغ

۲ذوب کردن کره

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در هنگام آشپزی و به ویژه شیرینی‌پزی احتیاج به کره نرم پیدا کرده باشید و مجبور شده باشید مدت‌ها صبر کنید تا کره به دمای اتاق برسد. راهی که در این مواقع می‌تواند به شما کمک کند این است که کره را خیلی راحت در کاسه‌ای رنده کنید. تکه‌های کوچک کره خیلی سریع نرم می‌شوند و به دمای اتاق می‌رسند.

ترفند نرم کردن کره

۳رنده کردن پنیر

پنیر پیتزا وقتی گرم باشد بافت نرمی دارد و به سختی می‌توان آن را رنده کرد. برای راحت‌تر رنده کردن پنیر موزورلا بهتر است آن را ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید تا سفت شود و بعد آن را رنده کنید. پنیر رنده شده اضافی را هم می‌توانید در کیسه در بسته بریزید و در فریزر نگهداری کنید (تا ۵ روز).

همچنین بخوانید:  طرز تهیه کوفته تبریزی اصل تبریز

ترفند رنده کردن پنیر

۴پوست کندن کیوی

آسانترین روش برای پوست کندن کیوی، پوست کندن با قاشق است. ابتدا دو سر کیوی را با چاقو ببرید. سپس قاشق را بین پوست و بافت اصلی کیوی فشار دهید. حال همان طور که قاشق را محکم نگه داشته اید کیوی را یک دور کامل بچرخانید. به این ترتیب کیلی کامل از پوستش جدا شده و بیرون می‌افتد.

ترفند پوست کندن کیوی

منبع : ایران کوک

 
 
 

مطالب مرتبط

 
نظر شما !!!

نظر شما برای “ترفندهای آشپزی”

قالب تفریحی